تبلیغات
خُـزعــــــبلات - ملبورن !خُـزعــــــبلات

فیلم سینمایی ملبورن
در مورد اصل داستان باید عرض شود که قالب داستان اونقدی پیچیده نیست و شاید برامون اتفاق بیافتد البته خدا نکنه ولی ماجراش اونقدی به دور از ذهن نیست
و اما عجیب بودن فیلم که اونو تبدیل به یکسری فاکتور های خاص کرده چیه ؟ پیمان معادی که نقش اصلی رو داره تقریبا با تصمیمات خودش داستان رو خیلی عجیب پیچیده میکنه ! البته جای گفتن داره که اگه از یه دید دیگ هم بخوایم بهش نیگا کنیم میتونیم به این مسعله پی ببریم که شاید به دور از عقلانیت هم نیست و طبیعت امر هم میتونه باشه !
در ابتدای فیلم کارگردان سعی بر نشان دهی صفات اخلاقی اعضا خانواده داره که در سکانس های مختلف پیمان رو فرد زیرک نشون میده که حواسش به اتفاقات کوچیک دور و برش هست ! ماجرای داستان رو تعریف نمیکنم چون لوس میشه ولی پیشنهاد میشود بعد از فیلم اعترافات ذهن خطرناک من ، دومین انتخاب باشه واس دیدن !

بی ربط نه ولی کم ربط:
اینکه خیلی خوبه آدم بتونه احساس و عقلش رو از هم جدا کند و در نوبه خودشون به هردو رسیدگی کنه طوری که صدای هیشکدومشون بعد ها هم درنیاد.
در فیلم میشه پی برد ، تقابل عقل و احساس ! اینکه احساس و قلب شاید بگه اینکار صحیح نیست و از انسانیت به دور است ولی عقل صداش در بیاد و حقیقت ماجرا رو یادآوری کنه. یه جورایی میشه اطمینان داشتن به خودیا همون اعتماد به نفس ، اینکه تو تقصیرکار نیستی پس نباید تاوان ماجرایی رو پس بدی که حق تو نیست و درضمن همه شواهد هم علیه توست و صدایی برای پذیرفتن حق نیست..
این یعنی نجات دادن خود از مخمسه های در حال پدید آمدن ! عقلانی نیست ؟ شاید احساسی نباشد و از منطق و قوانین عجیب احساسات به دور باشد ولی صدرصد از عقلانیت به دور نیست ! همه ی اینارو میشه در متفاوت بودنِ زمین تا آسمانِ عقل و احساس خلاصه کرد...


چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1395 _ 13:15 _توسط he نظرات |


Design By : Pichak